Facebook

Brodnicka wygrywa, a w mediach burza

2017-06-27 10:21:28

Ewa Brodnicka (14-0, 2 KO) w sobotę skrzyżowała rękawice z Viviane Obenauf (10-3, 5 KO). Zakroczymianka samą walkę wygrała, ale jeszcze większy szum medialny podniósł się po tym, co miało się wydarzyć poza ringiem.

Nie rzuciły się na żywioł

Na gali mogliśmy obejrzeć aż 10-rundową walkę. Pierwsze trzy rundy to wzajemne badanie się zawodniczek. Dużo klinczu, mało walki, a momentami prowokacje Brodnickiej, która starała się zachęcić rywalkę do śmielszych ataków.

Piąta część starcia miała dosyć zaskakujący przebieg. O ile w czwartej rundzie Ewa kontrolowała walkę i trzymała Obenauf na dystans, to w piątej Brazylijka ze szwajcarskim paszportem wpadła w swego rodzaju szał i zasypała Brodnicką gradem ciosów, a panie ganiały się po ringu.

Brodnicka na deskach

W dalszej części nie odnotowaliśmy szczególnego przełomu. W momentach, kiedy zawodniczki traciły głowę i szły na ostrą wymianę ciosów, to jednak Brodnicka okazywała się być celniejsza.

W dziesiątej rundzie Obenauf przypuściła jeszcze jeden atak na zakroczymiankę, która w pewnym momencie znalazła się nawet na deskach. Po chwili szybko się podniosła i miała pretensje do sędziego, że ten rozpoczął liczenie. Jednak do końca walki Polka dążyła w dużej mierze do klinczu i ostatecznie ustała na nogach do ostatniego gongu.

Chociaż sama walka była bardzo wyrównana, to głosami sędziów Ewa okazała się być lepsza i dopisała sobie kolejne zwycięstwo.

Burza w mediach

W mediach możemy śledzić istną burzę. Mianowicie Ewa Piątkowska utrzymuje, że po sobotniej gali Brodnicka podeszła do niej i uderzyła ją w twarz. Zakroczymianka wszystkiemu zaprzecza.

Poza tym, do spięcia między obydwoma paniami miało dojść już w trakcie ważenia przed galą, kiedy to Piątkowska sama prowokowała Brodnicką.

Między obydwoma pięściarkami panują dosyć napięte relacje po ich ostatniej walce we wrześniu 2015, kiedy to Brodnicka wygrała na punkty. Z tym werdyktem nie mogła się pogodzić Piątkowska, która utrzymywała, że sędziowie jej pomogli.

Rozwiązaniem tego problemu byłoby, aby panie ponownie spotkały się w ringu i wyjaśniły sobie kilka spraw. Czy jednak zdecydują się na to?

Wojciech Lewandowski/Fot. Ewa Brodnicka – official fanpage

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…