Facebook
Boksowali aż miło

2016-05-23 2:42:02

W weekend 21-22 maja w hali Nowodworskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji obył się I Międzynarodowy Turniej Ziemi Nowodworskiej w Boksie. W turnieju udział wzięło wiele klubów bokserskich nie tylko z Polki, ale również z Europy.

Turniej podzielono na dwa dni. W sobotę odbyły się walki eliminacyjne. Niedziela zaś przyniosła licznie zgromadzonym kibicom walki finałowe. Miłym akcentem były na pewno liczne zwycięstwa zawodników z Nowego Dworu, bowiem aż 7 z 10 reprezentantów klubu Champion Nowy Dwór Mazowiecki wygrało swoje walki finałowe.
Marcin Kacprowicz w kategorii do 60 kg pokonał przez nokaut w drugiej rundzie Krystiana Siekrzyńskiego. W kategorii do 81 kg Bartosz Zacharski na punkty w stosunku 3:0 wygrał z Łukaszem Pawłowskim. Kacper Wojciechowski przez techniczny nokaut w 3 rundzie pokonał Kamila Skocznia. Filip Gołębiewski po 3 rundach okazał się lepszy od reprezentanta niemieckiego klubu BoxGym TV Alzey Jurija Bielyayeva i zwyciężył w stosunku 2:1. Sejfulla Askhabov swoją walkę wygrał w stosunku 3:0. Mariusz Tobiasz odniósł zwycięstwo w stosunku 2:1 nad reprezentantem klubu Copacabana Konin Marcinem Hejoszem. Alan Chmurski również mierzył się z reprezentantem Konina. Pokonał zawodnika klubu Zagłębie Mateusza Kałeckiego 3:0. Alan został wybrany najlepszym nowodworskim zawodnikiem całego turnieju.
Swoje walki przegrali niestety Daniel Dołowy – 0:3 z Mateuszem Wojtasińskim z Adrenaliny Wrocław oraz Paweł Budyś w identycznym stosunku z reprezentantem KSW Wrocław Danielem Piotrowskim. Również jedyna reprezentantka Nowego Dworu w części finałowej turnieju Blanka Zabrzuch musiała uznać wyższość przeciwniczki. Lepsza okazała się Justyna Żełobowska z Żoliborskiej Szkoły Boksu.
Miejmy nadzieję, że nie będzie to ostatni tego typu turniej w Nowym Dworze. Zawodnicy nowodworskiego Championa odnoszą niemałe sukcesy w różnych zawodach.

Michał Kulesza

Podobne artykuły

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *