Facebook
Bilety MPK kupisz nie tylko w kiosku

2018-02-24 9:09:34

Kiedy ostatnio jechałeś autobusem albo tramwajem, jedynym sposobem na kupno bilety było udanie się do kiosku? Teraz sprawa wygląda zupełnie inaczej! Bilety w wielu miastach można kupić wygodnie i szybko, a także w promocyjnej cenie. Jak to możliwe?

 

Zakupienie biletu na autobus albo na tramwaj jest dzisiaj coraz prostsze. Wiele miast oferuje dzisiaj możliwość zakupu biletów w automatach – biletomatach. Wtedy możemy zapłacić za przejazd kartą albo gotówką w zależności od systemu automatu. Takie urządzenia montuje się albo na przystankach autobusowych, albo bezpośrednio w pojazdach – czasami możemy znaleźć je też zarówno na przystanku, jak i w autobusie i tramwaju. Wtedy kupno biletu jest naprawdę łatwe i wygodne – możemy zrobić to w parę minut i 24 godziny na dobę.

Jednak nie jest to jedyny sposób na to, aby kupić bilety MPK. Obecnie coraz więcej miast wprowadza możliwość zakupu biletów przez telefon – w końcu wykorzystujemy do urządzenie już od dawna do zakupów, dlaczego więc nie kupować tak biletów na tramwaje i autobusy?

Jedną z najbardziej popularnych aplikacji do zakupów biletów jest mPay, która działa obecnie w kilkudziesięciu miastach w całym kraju. To Warszawa, Poznań, Kraków, Łódź, obszar KZK GOP i MZPK – MZK Tychy, aby wspomnieć tylko o niektórych z nich. Jak możemy kupić wtedy bilet?

Przede wszystkim musimy pobrać i zainstalować aplikację – wspomniana aplikacja mPay działa na wszystkich systemach operacyjnych. Następnie zakładamy swoje konto, w którym określamy też sposób płatności. Możemy zapłacić kartą podpiętą do aplikacji albo możemy doładować konto przelewem – wtedy opłaty odliczane są z doładowanej kwoty.

Gdy będziemy chcieli kupić bilety MPK, po prostu uruchamiamy aplikację i kupujemy bilet, potwierdzając transakcję specjalnym kodem. Bilet zapisywany jest na naszym koncie i w razie kontroli możemy go wtedy łatwo okazać.

Zatem jeśli chcesz kupować bilety jeszcze wygodniej, bez potrzeby chodzenia do kiosków i noszenia przy sobie gotówki, sprawdź, czy nie możesz nabyć ich całkowicie przez swój telefon – to bardzo proste!

Comments

comments

1 komentarz

  1. lidka odpowiedz

    Ogólnie też można również kupić bilety przez aplikację mPay. Sama właśnie mam w planach na nią postawić, tym bardziej, że z tego co słyszałam to działa ona bez żadnych problemów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *