Biblioteka – to lubię!

2016-05-19 11:17:51

Po miesiącach oczekiwań i przygotowań przyszedł czas, aby cieszyć się inwestycją. W sobotę 14 maja nastąpiło oficjalne otwarcie nowego budynku Biblioteki Publicznej Gminy Pomiechówek.

– Dzisiaj możemy cieszyć się wspólnie z tej pięknej placówki i korzystać z kolejnej gminnej inwestycji, tym razem w sferze kultury – stwierdziła Ewa Mróz, dyrektor biblioteki.
Po przywitaniu licznie przybyłych mieszkańców oraz przedstawicieli samorządu i instytucji kulturalnych był czas na podziękowania i gratulacje dla wszystkich, którzy przysłużyli się do powstania nowoczesnego budynku. Poświęcenia biblioteki dokonał ks. T. Cymerman, proboszcz parafii pw. św. Anny w Pomiechowie.
Wszyscy uczestnicy mogli delektować się tortem oraz smakołykami przygotowanymi specjalnie na tę okazję. Po zwiedzeniu sal bibliotecznych nastąpiła część artystyczna. Na scenie pojawiły się przedszkolaki z Pomiechówka oraz uczniowie ze szkół podstawowych z Pomiechówka i Orzechowa. W ich występach ważne było przesłanie – książek nie wolno niszczyć, a biblioteka jest ważniejsza niż dyskoteka.
Zespół Seniorów DESA zabrał wszystkich w świat piosenki, a magią zachwyciła – nie tylko najmłodszych – iluzjonistka. Rozdane zostały nagrody za udział w konkursie “Selfie z książką”, zaś wieczorne chwile umilił koncert Noble Jazz Band.

AC

 

Podobne artykuły

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *