Facebook

Biblioteka nabrała nowego blasku

2016-04-07 11:12:50

Jeszcze w tym miesiącu czytelnicy będą mogli ujrzeć wnętrze biblioteki w Pomiechówku, która w ciągu kilkunastu miesięcy zmieniła się nie do poznania.

Dobiega końca powstawanie jednej z większych inwestycji w Pomiechówku. Przebudowana Publiczna Biblioteka Gminy Pomiechówek otworzy swe drzwi dla czytelników za trzy tygodnie. Odwiedzający to miejsce będą zaskoczeni przestronnością i wyposażeniem.
Dużym ułatwieniem jest stworzenie pomieszczeń dedykowanych konkretnym grupom, np. oddzielnych pomieszczeń dla młodzieży, oddzielnych dla dzieci. Na parterze w wypożyczalni dla młodzieży i starszych czytelników oprócz półek, które niedługo zapełnią się książkami, znajdziemy gablotę z prasą. Na piętrze w wypożyczalni dla dzieci jest dodatkowo telewizor.
– Będzie on uruchamiany wtedy, kiedy będziemy chcieli wyświetlić bajkę, która ma odpowiednik w literaturze – mówi Ewa Mróz, kierownik biblioteki.
W sąsiadującej pracowni możliwe będą spotkania klubu mam. Pomieszczenie socjalne będzie udostępniane nie tylko jako miejsce, gdzie można zrobić kawę czy herbatę, poczekać na bawiące się dzieci, ale także posłuży do przeprowadzenia “mokrych” warsztatów.
Dawny strych zamienił się w pracownię informatyczną z kilkoma stanowiskami komputerowymi. Zapewne popularnością wśród dzieci i młodzieży będzie się cieszyć wyposażone w konsole (xbox, nintendo wii) miejsce do zabaw i gier familijnych, ruchowych.
W planach biblioteki jest otwarcie dyskusyjnego klubu książki. Gdzie będą mogli spotykać się wielbiciele literatury? Na tego typu spotkania, recitale czy konferencje będzie udostępniana (także komercyjnie) sala konferencyjna, która może pomieścić 50 osób. Dzięki projektorowi istnieje tu możliwość wyświetlania prezentacji multimedialnych. Także łącznik pomiędzy biblioteką a Gminnym Ośrodkiem Kultury stanowi przestrzeń, w której możliwe będzie organizowanie kulturalnych wydarzeń, wystaw czy galerii.
Budynek jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, w wyremontowanym obiekcie znajduje się winda.
Do 22 kwietnia biblioteka jest zamknięta, ponieważ trwa ustawianie książek. Tuż po zakończeniu prac 25 kwietnia zostanie oddana czytelnikom, zaś jej oficjalne otwarcie nastąpi w połowie maja.
– Mamy nadzieję, że biblioteka przyciągnie jeszcze więcej osób, które doświadczą, jak miło jest spędzić czas z książką – zaprasza Ewa Mróz.

AC

Podobne artykuły

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…