BEZPIECZNE FERIE Z NOWODWORSKIMI POLICJANTKAMI

2023-02-15 12:57:23

W czasie tegorocznych ferii, uczniowie wypoczywający na terenie powiatu nowodworskiego korzystają z organizowanych w różnych miejscach zajęć. Znajdują tam nie tylko opiekę, ale również szereg atrakcji i bardzo ciekawych zajęć. Aby wypoczynek był nie tylko interesujący, ale przede wszystkim bezpieczny, policjantki odwiedziły NOSiR i przypomniały dzieciom o tym, jak uniknąć niebezpieczeństw podczas zimowego wypoczynku.

W pierwszym tygodniu zimowego wypoczynku policjantki odwiedziły Nowodworski Ośrodek Sportu i Rekreacji przy ul. Sportowej w Nowym Dworze Mazowieckim, gdzie wypoczywają najmłodsi mieszkańcy naszego powiatu.
Funkcjonariuszki nowodworskiej komendy policji omówiły podczas prelekcji podstawowe zasady bezpieczeństwa, przypomniały o prawidłowych zachowaniach w domu, na podwórku i podczas zabaw w szkole czy świetlicy. W trakcie spotkania zwróciły szczególną uwagę na zachowanie ostrożności podczas korzystania z lodowisk. Wszystko to w ramach ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo… na stoku”.
Spotkanie było również okazją do zachęcenia dzieci, do wzięcia udziału w konkursie plastyczno-filmowym pn. „Śnieżny dekalog”.
Najmłodsi usłyszeli o zawodzie policjanta oraz mieli okazję obejrzeć elementy wyposażenia i umundurowania służbowego funkcjonariuszy.
W celu utrwalenia przekazanej podczas spotkania wiedzy, dzieci otrzymały ulotki z numerem alarmowym oraz zasadami bezpiecznego korzystania ze stoku.
Uczniowie z zaangażowaniem i w skupieniu uczestniczyła w zajęciach oraz zadawali wiele ważnych i ciekawych pytań.

podkom. Joanna Wielocha
KPP Nowy Dwór Maz.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *