Bezpieczeństwo jest najważniejsze

2016-05-12 12:46:08

Bezpieczeństwo mieszkańców to priorytet każdego samorządu. Gmina Zakroczym jeszcze rok temu nie mogła sobie pozwolić na zorganizowanie pieniędzy na dodatkowe patrole policji. Inaczej jest w tym roku.

Chyba każdy z nas chciałby się czuć bezpiecznie we własnym miejscu zamieszkania. Dużo tutaj zależy od organizacji dodatkowych patroli przez władze danej gminy oraz od środków w budżecie. Komenda Powiatowa Policji wystąpiła do burmistrza z wnioskiem w sprawie zapewnienia środków na dodatkowe patrole. Artur Ciecierski pozytywnie rozpatrzył wniosek i przeznaczył na ten cel 10 000 zł.
– Rolą burmistrza jest m.in. zadbanie o bezpieczeństwo mieszkańców. Bardzo się cieszę, że policja wyszła z taką inicjatywą – mówi burmistrz.
Patrole będą wyglądały tak, że kierownik komisariatu osobiście albo w porozumieniu z burmistrzem i radnymi uzgadniać będą, kiedy dodatkowe parole policji są potrzebne. Będzie to na przykład Święto Zakroczymia.
– Patrole będą oddelegowane przez kierownika posterunku w sytuacjach, kiedy on sam uzna to za stosowne, np. podczas imprez czy innych wydarzeń. Niekiedy będą również uzgadnianie z burmistrzem. Na pewno będziemy chcieli, aby policja zaangażowała się w kwestie korzystania z ujęcia wody niezgodnie z prawem i prowadziła patrol w tym zakresie – kontynuuje A. Ciecierski. – Rozmawiałem z kierownikiem Barcikowskim. Po tym, co on mi zreferował, naprawdę jest to zasadne. Uważam, że 10 000 zł to nie jest dużo pieniędzy, ale dzięki temu policjanci będą bardziej widoczni na ulicach, po to, żeby ludzie poczuli się bezpieczniej – podkreśla burmistrz.

Adam Balcerzak

Podobne artykuły

Comments

comments

1 komentarz

  1. Janek odpowiedz

    Czytam często różne artykuły o Zakroczymiu i przychodzi mi przy czytaniu akurat tego taka refleksja. Zakroczym wreszcie ma gościa który dba o swoje miasto,dba o ludzi. doceniajcie to mieszkańcy. Naprawdę nie musicie się już wstydzić

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *