Będzie ulica Matki Bożej Częstochowskiej?

2015-12-17 4:29:26

25 listopada parafia św. Barbary w Modlinie Twierdzy przeżywała nawiedzenie kopii obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, wędrującej po diecezji płockiej. Czy pamiątką tego szczególnego wydarzenia stanie się ulica, której patronką będzie Pani z Częstochowy?

O pomyśle nadania jednej z ulic imienia Matki Bożej Częstochowskiej poinformował proboszcz parafii św. Barbary – ks. Janusz Nawrocki. Mowa o drodze, łączącej ulice Obrońców Modlina i Szpitalną, prowadzącej do kaplicy św. Barbary (pomiędzy tylną częścią budynku cukierni a garażami).

– Złożyliśmy do Rady Miejskiej w Nowym Dworze wniosek, pozytywnie zaopiniowany przez Zarząd Osiedla nr 6 i czekamy na rozpatrzenie – wyjaśnia proboszcz, ks. Janusz Nawrocki.

Podczas nawiedzenia, Maryję witały tłumy ludzi. Również w ciągu 24 godzin adoracji Częstochowskiej Ikony w kaplicy pojawiło się wiele osób. Jak mówią mieszkańcy Twierdzy – wydarzenie było dla nich niezwykle ważnym przeżyciem duchowym. Czy będą mogli je wspominać, zmierzając co niedzielę do kościoła w Twierdzy? Zadecydują o tym nowodworscy radni na najbliższej sesji Rady Miasta – 22 grudnia.

Tomasz Parciński

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…