Będzie pięknie, bajecznie i bezpiecznie

2016-07-31 9:11:48

Nabrały tempa prace związane z zagospodarowaniem placu przy ulicy Sempołowskiej w Nowym Dworze Mazowieckim. Jak zapewnia radna Krystyna Nasiadka będzie pięknie, bajecznie i bezpiecznie.

Plac przy ulicy Sempołowskiej w Nowym Dworze Mazowieckim nabiera zasłużonego kolorytu. Radna z ramienia WND Krystyna Nasiadka wraz z mieszkanką tamtejszego osiedla – Jadwigą Mizerską walczyły o zagospodarowanie tamtego terenu. Udało się.

Dzięki staraniom obu Pań na boisku znajdującym się przy ulicy Sempołowskiej powstał już park zieleni a niebawem stanie tam nowy plac zabaw.

Chyba każdy rodzic cieszyłby się, gdyby jego dziecko mogło skorzystać z nowoczesnego placu zabaw. Taki już niebawem pojawi się na boisku przy ulicy Sempołowskiej w Nowym Dworze Mazowieckim. W zeszłym roku nowodworska radna Krystyna Nasiadka złożyła do budżetu miasta wniosek o przyznanie na ten cel 50 000 złotych i… udało się. Wniosek radnej został rozpatrzony pozytywnie. Już niebawem najmłodsi mieszkańcy osiedla “pólko” będą mogli skorzystać z nowego placu zabaw, w którego skład wejdą metalowe urządzenia zabawowe w postaci kilku huśtawek, zjeżdżalni, bujawki podwójnej, piaskownicy i wielu innych. Teren placu zabaw ma zostać ogrodzony, by nie mogły tam załatwiać swoich potrzeb zwierzęta.

Kilka tygodni temu wszystkie stare, spróchniałe zabawki zniknęły z boiska przy Sempołowskiej. Bardzo dobrze się stało, ponieważ kosz do gry w koszykówkę uległ poważnemu spróchnieniu i w każdej chwili mógł się przewrócić.

Radna Nasiadka cieszy się z tego, że udało jej się otrzymać pieniądze z miejskiego budżetu na cel jakim jest plac zabaw i zapewnia, że wszyscy będą zadowoleni z najnowszej inwestycji. Nie ukrywa również, że nie obawia się ewentualnych zniszczeń kompleksu zabawowego przez wandali, ponieważ cały teren boiska jest monitorowany 24 godziny na dobę.

Dodatkowym atutem placu zabaw przy Sempołowskiej są posadzone już w jego obrębie piękne krzewy. Na ten cel przeznaczono 1 500 zł.

Najprawdopodobniej plac zabaw powstanie na przełomie lipca i sierpnia. Jest on już bowiem zamówiony.

Krystyna Nasiadka wciąż walczy o wygraną w Budżecie Obywatelskim. Radna złożyła w tym roku dwa projekty do BO. Są to: strefa relaksu na placu przy ulicy Sempołowskiej, która zakłada całkowitą wymianę nawierzchni asfaltowej na miękką, pozwalającą dzieciom na grę w piłkę oraz ustawienie urządzeń do street workoutu oraz urządzeń do ćwiczeń między innymi biegacza, prasy nożnej, narciarza, wioślarza, motyla oraz roweru na niewybetonowanej części placu.

To czy cel zostanie osiągnięty dowiemy się już pod koniec września.

Adam Balcerzak

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *