Będzie plaża w Zakroczymiu?

2015-08-12 9:57:02

Kilkanaście lat temu w Zakroczymiu istniała plaża. Całe rodziny chodziły nad Wisłę, by szukać ochłody. Niestety od wielu lat mieszkańcy nie mają własnego miejsca do wypoczynku nad rzeką. Już za rok sen Zakroczymian o własnym, miejscowej plaży może się ziścić!

Burmistrz Artur Ciecierski ma w planach utworzenie plaży miejskiej w Zakroczymiu. Pomysł burmistrza spotkał się z ogromną aprobatą mieszkańców.

– Plaża w Zakroczymiu jest potrzebna, ludzie jeżdżą do Modlina, Pomiechówka i Nowego Dworu, by móc się schłodzić, zrelaksować i odpocząć – mówi 19-letni mieszkaniec Zakroczymia.

Celem burmistrza Ciecierskiego jest integracja lokalnej społeczności – grillowanie, gra w siatkówkę, opalanie, miejsce spotkań do zabaw dla dzieci i rodziców; a wszystko to w otoczeniu Wisły.

Plaża miałaby się znajdować na Utracie.

– Uważam, że jest to wspaniały teren, wymaga uporządkowania oraz dowiezienia piasku – mówi burmistrz Artur Ciecierski. – Teren niestety nie należy do gminy, tylko do Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej, ale trzeba i warto prowadzić rozmowy w tej sprawie – dodaje.

Włodarz zapewnia, że ma wizję plaży i zrobi wszystko, by ona powstała w przyszłym roku.

Adam Balcerzak

Podobne artykuły

Comments

comments

1 komentarz

  1. paula odpowiedz

    Jeszcze 3 miesiace do wakacji, będzie plaża???

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *