Facebook

Autor monografii Pomiechówka odznaczony!

2017-08-03 11:01:13

W poniedziałek (31.07) w Muzeum Powstania Warszawskiego dr Piotr Oleńczak odebrał z rąk prezydenta Andrzeja Dudy Srebrny Krzyż Zasługi. W ten szczególny sposób została doceniona jego praca na rzecz odnowienia kwater powstańczych.

W przeddzień 73. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego odznaczeni zostali uczestnicy tamtych wydarzeń oraz osoby zaangażowane w pielęgnowanie pamięci o Powstaniu Warszawskim oraz w działalność na rzecz kombatantów.

Piotr Oleńczak to doktor nauk humanistycznych i popularyzator wiedzy o lokalnej historii. Obecnie w biurze Wojewody Mazowieckiego sprawuje opiekę nad cmentarzami wojennymi oraz miejscami pamięci narodowej. Jest autorem kilku książek m.in. „Twierdza Modlin. Przewodnik historyczny”, „Twierdza Modlin w latach 1830-1864. Wielkie nadzieje i lata niedoli” oraz poświęconej dziejom gminy Pomiechówek publikacji o charakterze monograficznym pt. „Osiem wieków w dolinie Wkry. Pomiechowo i Pomiechówek zarys dziejów”. W opracowaniu wydanym w 2015 r. zawarte zostały najważniejsze wydarzenia z historii gminy, opisujące ponad 850-letnią historię Pomiechowa i Pomiechówka.

Zainteresowanym przypominamy, że opracowanie można nabyć w bibliotece publicznej przy ul. Kilińskiego 3 oraz filii biblioteki w Kosewie. Książka dostępna jest w oprawie broszurowej (miękkiej) – w kwocie 30 zł, a także twardej w kwocie 40 zł.

red./pomiechowek.pl

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…