Autobusów nie będzie

2016-09-22 10:21:52

Tydzień temu poruszyliśmy temat problemu komunikacyjnego w Gminie Leoncin. Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z władzami gminy.

Tydzień temu informowaliśmy o tym, że jedna z mieszkanek Leoncina zgłosiła się do naszej redakcji z problemem komunikacyjnym na linii Leoncin – Nowy Dwór Mazowiecki. Sprawdziliśmy to i okazało się, że najszybciej do Nowego Dworu można dostać się przez Warszawę. Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z sekretarzem gminy – Henrykiem Mędreckim . Poinformował nas, że ta sprawa jest dobrze znana w urzędzie, jednak na ten moment nie ma wystarczających funduszy na uporanie się z tym problemem.

– Teraz każdy ma swój samochód i stara się jakoś radzić – powiedział. W związku z tym, że mieszkańcy częściej podróżują samochodami, autobusy przewożą mniejszą liczbę pasażerów, co nie opłaca się, ani gminie, ani przewoźnikowi. Staramy się jakoś pomóc, dlatego co jakiś czas jeżdżą małe autobusy. Dodatkowym problemem, jest niefortunne położenie Gminy Leoncin. Leży ona praktycznie w środku Puszczy Kampinowskiej, przez co wioski są od siebie znacznie oddalone, co zwiększa koszty przewozu pasażerów. Sekretarz dodaje, że znany w urzędzie jest również zły stan dróg gminnych. Jednak i na to nie ma pieniędzy. Dodał również, że są plany rozwoju Leoncina. Urząd stawia na uatrakcyjnienie turystyki w gminie. Zaplanowana jest budowa dróg rowerowych. W najbliższym czasie nie zapowiada się na rewolucję komunikacyjną. Mieszkańcy gminy nadal będą musieli radzić sobie na własną rękę, aby dotrzeć do Nowego Dworu Mazowieckiego.

Konrad Ruciński

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *