Alarmy bombowe w całej Polsce!
2016-06-08 4:12:00
“W budynku jest podłorzona bomba odłamkowa z trucizną , BEDZIE MASAKRA !” – maila o tej treści otrzymał Urząd Miejski w Nowym Dworze Maz. (pisownia oryginalna). Podobne wiadomości dotarły również do innych instytucji publicznych na terenie Powiatu Nowodworskiego.
Maile informujące o rzekomych ładunkach wybuchowych przyszły również do Starostwa Powiatowego, nowodworskiego sądu, siedziby KRUS-u oraz urzędów gminnych w Zakroczymiu, Nasielsku, Leoncinie, Czosnowie i Pomiechówku. Pracownicy i petenci zostali ewakuowani. Jak informuje Szymon Koźniewski z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Maz. – część instytucji została już sprawdzona i nie znaleziono nic podejrzanego.
Podobne wiadomości otrzymało również szereg instytucji publicznych na terenie całego kraju. W samej Warszawie wszczęto do tej pory aż 33 alarmy bombowe.
O rzekomej bombie poinformowano w całej Polsce, m.in. w województwach lubelskim, świętokrzyskim, dolnośląskim i pomorskim.
Czy to sprawka jakiegoś zartownisia czy może ćwiczenia, sprawdzające gotowość służb na wypadek prawdziwego alarmu?
Tomasz Parciński