Facebook

Akademia Rozwoju

2015-09-09 8:55:01

Akademia Rozwoju jest miejscem, w którym pasja, nauka i zabawa łączą się w jedno. Naszą misją jest nauczanie poprzez zabawę oraz rozwijanie kreatywnego myślenia i twórczości.

Zajęcia prowadzone przez Akademię Rozwoju:

Lego Education Maszyny Proste to zestawy klocków, idealne dla przedszkolaków w wieku 4-5 lat. Składają się z dużych kolorowych części, a także specjalnych kół, zębatek i przekładni, które umożliwiają budowę wielu ciekawych urządzeń. Konstrukcje są łatwe w budowie i oprócz rozwijania u dzieci umiejętności technicznych dostarczają im mnóstwo zabawy i radości. Zabawa klockami Lego Education pomaga zrozumieć jak działają różne konstrukcje i przedmioty znane z codziennego użytku. Podczas zajęć budujemy między innymi: huśtawkę, wiatrak, wyścigówkę czy tratwę. Zajęcia Lego rozwijają zarówno kreatywność, wyobraźnię przestrzenną jak i zdolności manualne, uczą pracy zespołowej. Uczestnicy zajęć uczą się podstaw logicznego, algorytmicznego myślenia oraz samodzielnego wyciągania wniosków, co ułatwia naukę w szkole, a w późniejszym wieku przyswajanie wysokopoziomowych języków programowania. Warsztaty dostarczają wiedzy na temat otaczającego nas świata, wprowadzają dzieci w świat nauki, robotyki, techniki i konstruowania.

Lego WeDo Education – zestawy opracowane specjalnie dla dzieci w wieku 6-8 lat. Lego WeDo Education to bardziej złożone zestawy klocków, pozwalające uczniom budować roboty i konstrukcje, które po podłączeniu do komputera i zaprogramowaniu wprawiane są w ruch. Każde spotkanie to budowa nowego robota, powstaną np. samolot ratunkowy, głodnego aligatora, skaczącą małpkę, latającego ptaka, ryczącego lwa i wiele innych. Nie są to zwykłe zabawki, ale najprawdziwsze roboty. Aby je ożywić dzieci piszą program, który następnie odczytuje robot i dzięki temu potrafi samodzielnie wykonać zadanie. Dzięki specjalnym silniczkom, sensorom ruchu i przekładniom zbudowane roboty ruszają się, wydają dźwięki, jeżdżą lub omijają przeszkody. Zajęcia z robotyki mają rozwijają kreatywność, uczą pracy zespołowej, podstaw informatyki, mechaniki, fizyki, matematyki, logicznego myślenia, twórczego rozwiązywania problemów a także podstaw programowani. Zajęcia rozwijają również wyobraźnię przestrzenną jak i zdolności manualne, które są niezwykle ważne do prawidłowego rozwoju dzieci

Lego Mindstorms EV3 zostały opracowane specjalnie dla dzieci w wieku 9-15 lat. Lego Mindstorms to rozbudowane zestawy klocków dla bardziej zaawansowanych konstruktorów. Umożliwiają one budowę robotów i swobodne sterowanie gotowymi formami poprzez odpowiednie oprogramowanie. Warsztaty robotyki to połączenie informatyki, budowania robotów i świetnej zabawy. Celem zajęć jest pokazanie młodym ludziom, że robotyka może być przygodą, pasją, hobby, a w przyszłości satysfakcjonującym zawodem z perspektywami. Nie trzeba mieć żadnym specjalnych zdolności wystarczy ciekawość świata i chęć spróbowania czegoś nowego. Wiedza na zajęciach jest przekazywana poprzez zabawę i dlatego od tylu lat nasze kursy cieszą się ogromną popularnością. Na zajęciach uczestnicy są dobierani w zespoły dwuosobowe według wieku. Na każdy zespół przypada komputer i zestaw do budowania robota. Uczestnicy najpierw budują robota według scenariusza zajęć, a następnie uczą się go ,,ożywiać”, czyli programować, tak by poruszał się i samodzielnie wykonywał powierzoną mu misję np. posprzątał śmieci z biurka, znalazł wyjście z labiryntu, przetransportował ładunek, zrobił zdjęcie itd. Oczywiście nie zabraknie konkursów, zawodów i zabaw z robotami, które dzieci uwielbiają. Na zajęciach z robotyki uczestnicy poza budowaniem robotów mają szansę poznać podstawowe zagadnienia z informatyki, techniki i elektroniki. Zajęcia rozwijają zarówno kreatywność, wyobraźnię przestrzenną jak i zdolności manualne, które są niezwykle ważne do prawidłowego rozwoju dzieci. Uczestnicy zajęć uczą się podstaw logicznego, algorytmicznego myślenia oraz samodzielnego wyciągania wniosków, co ułatwia naukę w szkole, a w późniejszym wieku przyswajanie wysokopoziomowych języków programowania.

Przyjęcia urodzinowe, imieniny, eventy — to wspaniała okazja na spędzenie czasu w gronie rówieśników. Wspólnie poznamy to co do tej pory było tajemnicą, stworzymy własnoręczne prezenty dla siebie i solenizantów, będziemy się świetnie bawić podczas Gigantycznej Rozgrywki pełnej śmiechu. Organizujemy różnego rodzaju zabawy tematyczne np. Urodzinowa Wielka Rozgrywka, Świat Tajnych Eksperymentów, Modowe Przyjęcie itp. Spełniamy marzenia – urodziny tematyczne dostosowane do zainteresowań dzieci, o różnej tematyce bajkowej. Przykładowe urodziny tematyczne: Na dzikim zachodzi z Chudym z Toy Story, Kosmiczna przygoda, Jabadabadu z jaskiniowcami, Podchody pełne przygody itp. W najbliższym czasie planujemy wprowadzić do naszej oferty PAINTBALL oraz różnego rodzaju imprezy okolicznościowe, Taka forma zabawy i rozrywki z pewnością zainteresuje starszą młodzież jak również dorosłych.

Tekst: Akademia Rozwoju

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…