A zwycięzcą jest… Szkoła Podstawowa z Modlina Starego

2023-01-17 1:41:50

Do konkursu “Szkoła z Sercem” organizowanego po raz trzeci przez radnych skupionych w grupie Niezależni Dla Miasta, przystąpiło siedem placówek oświatowych. Finał okazał się zaskakujący i rekordowy

Celem konkursu jest uwrażliwienie uczniów na potrzeby innych i pomoc w finansowaniu rehabilitacji młodych mieszkańców miasta. Uczniowie wraz ze swoimi nauczycielami zbierają i przynoszą do szkół i przedszkoli plastikowe nakrętki. Następnie korki są ważone i sprzedawane, a cały dochód z akcji przeznaczony na cele charytatywne. Najbardziej aktywna placówka otrzymuje od organizatorów nagrodę – fantom do nauki i ćwiczeń udzielania pierwszej pomocy.

Spotkali się na uroczystej gali
W poniedziałek (16.01) odbyła się gala, podczas której ogłoszono zwycięzcę. W tegorocznej III edycji konkursu “Szkoła z Sercem” zwycięzcami okazali się dzieci i młodzież z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3 w Modlinie Starym, którym udało się zebrać ponad 2kg nakrętek na jednego ucznia, co daje 704 kg nakrętek łącznie. W nagrodę uczniowie otrzymali pamiątkową statuetkę oraz fantom do nauki RKO ufundowany przez radnych.
Drugie miejsce zajęli uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 z Modlina Twierdzy, a trzecią lokatę za uzbieranie ponad pół tony nakrętek – Szkoła Podstawowa nr 1.

W każdej edycji konkursu organizatorzy wręczają nagrodę specjalną. W tym roku trenażer AED trafił do ZSP nr 1 za największą ilość zebranych korków. Uczniowie uzbierali 1125 kg nakrętek.

W tegorocznej edycji został ustanowiony rekord. Placówki biorące udział w konkursie łącznie uzbierały niemal 3 i pół tony nakrętek. Podsumowując poprzednie edycje konkursu uczestnikom udało się zebrać 6498 kg nakrętek.

Podczas poniedziałkowej gali organizatorzy przekazali vouchery w kwocie po 1870 zł na rehabilitacje dla Sebastiana Rutkowskiego i Mikołaja, po udarze mózgu.

–  Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu. W tym roku poszliście na rekord. To niesamowite, że uczniowie i grono pedagogiczne ze szkół i przedszkoli tak silnie zaangażowało się w nasz konkurs. Wszystkim bardzo, bardzo dziękujemy – powiedziała naszej redakcji radna Agnieszka Kubiak-Falęcka.

Podczas gali pokaz ratownictwa medycznego zorganizowała i zaprezentowała Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza im. Druha E. Kuty działająca przy OSP Nowy Dwór Maz.

To nie jedyne działania radnych
Przypominamy, że “Niezależni dla Miasta” są pomysłodawcami wielu innych inicjatyw, których celem jest pomoc potrzebującym, jak też poprawa bezpieczeństwa mieszkańców. To za ich sprawą w mieście stanęło w parku miejskim pierwsze “serce” do zbierania nakrętek, miejska plenerowa biblioteczka, czy też pojawiły się napisy przed przejściami dla pieszych przypominające o nie korzystaniu ze smartfonów podczas przechodzenia przez jezdnię.
Gratulujemy zwycięzcom, jednakże podziękowania należą się wszystkim, którzy zaangażowali się w zbiórkę i przystąpili do konkursu. Prócz szkół z miejsc medalowych w konkursie wzięły udział placówki: Szkoła Podstawowa nr 5, Szkoła Podstawowa im. A. Einsteina, Liceum Ogólnokształcące z Nowego Dworu Maz. oraz Zespół Szkolno- Przedszkolny nr 1

Organizatorzy: Beata Rusek, Agnieszka Kubiak-Falęcka i Sławomir Michałowski zapowiadają, że już niebawem ogłoszą kolejną edycję konkursu, w której przewidziane są dodatkowe atrakcyjne nagrody.


GM
fot.: “Niezależni dla Miasta”

 

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *