70 000 zł na Dni Nowego Dworu

2016-06-09 11:15:29

Bez piwa i kiełbasek, ale za to z Dodą i historią – oto, co w ramach tegorocznych Dni Nowego Dworu proponuje Nowodworski Ośrodek Kultury.

Już w najbliższą środę, 8 czerwca odbędą się multimedialne wykłady, dotyczące dziejów miasta, na które zaproszono uczniów klas 3 gimnazjum.
Maria Możdżyńska poprowadzi 25 czerwca otwarty spacer historyczny ulicami Nowego Dworu. Tym razem uczestnicy powrócą do kryminalnych zagadek przeszłości. Jak zaznaczył Krzysztof Borowski, dyrektor NOK – nie będzie to jednak opowieść o gangsterce z lat 90, ale przede wszystkim o wydarzeniach z dwudziestolecia międzywojennego. Start o godz. 10:00.
Główna impreza odbędzie się tego samego dnia w miejskim amfiteatrze. O godz. 19:00 wystąpi zespół AvA, którego lider – Marek Molak znany jest szerokiej publiczności przede wszystkim jako odtwórca roli Huberta w serialu “Barwy szczęścia”.
Od 21:00 scena należeć będzie do Dody, która zaprezentuje spektakl teatralno-muzyczny w ramach trasy koncertowej Riotka Tour.
Jak powiedział Krzysztof Borowski – koszt organizacji obydwu koncertów nie przekroczy 70 570 zł. W tej kwocie mieszczą się objęte tajemnicą honoraria wykonawców, obsługa techniczna itp. Koszty ochrony, wynoszące ok. 3 000 zł, pokryją sponsorzy.
W odróżnieniu od lat ubiegłych na Dniach Nowego Dworu nie będzie sprzedawany alkohol ani jedzenie.
– Chcemy, żeby koncert był koncertem – mówi Borowski. – Chcemy zrzucić wreszcie to odium, że święto miasta kojarzy się od razu z piwem, aby nie było takiej sytuacji jak w zeszłym roku, że ludzie, którzy pewnie w ogóle na dniach miasta nie byli, mówili, że była tylko kiełbasa, piwo i disco polo.
Jak będzie w tym roku? Przekonamy się już wkrótce.

Tomasz Parciński

Podobne artykuły

Comments

comments

3 komentarze

 1. kl odpowiedz

  Skoro Pani Marysia będzie opowiadać o latach trzydziestych, powinna opowiedzieć jak poradzono sobie z burmistrzem Miasta,dla przypomnienia o nazwisku Turek, i co się z nim stało .Dla przypomnienia 1927-28 r.
  Pozdrowienia

 2. kl odpowiedz

  Nowy Dwór Mazowieckie lat trzydziestych
  5 szkół podstawowych
  5 Bibliotek
  4 kina w tym 1 teatr
  Kluby sportowe około 9
  Przedszkola
  A co jest obecnie

 3. erytutyut odpowiedz

  Doda to też disco polo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *