Facebook

5 książkowych nowości, które musisz przeczytać!

2017-01-26 1:03:43

Cenisz sobie wymagającą literaturę i lubisz sięgać po książki, które zmuszają Cię do refleksji? Oto 5 najciekawszych nowości na rynku wydawniczym, po które musisz sięgnąć! Epickie, wciągające, nierzadko wzruszające i z całą pewnością bardzo interesujące pozycje!

 

 

W naszym zestawieniu znalazły się literackie nowości, które zadowolą nawet najbardziej wybrednych czytelników. Mamy nadzieję, że krótka lista okaże się dla Was inspirująca i zachęci Was do sięgania po kolejne tytuły, których, w tym roku możemy spodziewać się na rynku naprawdę dużo!

„Kot Bob i ja. Jak kocur i człowiek znaleźli szczęście na ulicy”
Bez wątpienia jedna z najbardziej poruszających historii ostatnich lat. Wyjątkowa książka i równie niezwykły film o tym, jak wielka może być przyjaźń pomiędzy człowiekiem i zwierzęciem. Wzruszająca i bardzo optymistyczna opowieść, którą trzeba koniecznie poznać. James Bowen jeszcze kilka lat temu był muzykiem, który powoli staczał się na dno. Zupełnym przypadkiem znalazł jednak rudego kota, którego zdecydował się przygarnąć pod swój dach. Obecnie są nierozłączni, a życie obydwu kumpli odmieniło się w zdumiewający sposób. Najpierw zadziwiło to James’a, a teraz wzrusza miliony czytelników i widzów na całym świecie!

„Pragnienie”
Skomponowana niczym poemat powieść, która jest próbą refleksji nad potrzebą bliskości drugiego człowieka. Jej główna bohaterka – Mathinna to aborygenka, która staje się przybranym dzieckiem gubernatora pewnej wyspy, a jednocześnie eksperymentem socjologicznym. Czy nauka i wiedza są w stanie zabić w człowieku pierwotne instynkty? Kilka lat później ten sam gubernator – Sir Franklin, ginie nieopodal Archipelagu Arktycznego, gdzie członkowie ekspedycji stają się świadkami kanibalizmu. Napisana z wielkim rozmachem, wielowątkowa historia, która zabiera czytelnika w wielką podróż w głąb siebie.

„Stryjeńska. Diabli nadali”
To propozycja dla tych, którzy kochają biografie. Życiorys jednej z największych, a jednocześnie najbardziej tajemniczych artystek dwudziestolecia międzywojennego – Zofii Stryjeńskiej, którą los doprowadził na sam szczyt kariery, a potem zepchnął w nędzę. Poznając postać malarki poznajemy także warszawską i europejską cyganerię, która pijąc wódkę i oddając się romansom starała się uchwycić sens swojego istnienia. Kim była Stryjeńska? Jaką była matką i jaką artystką? Jej biografia to odpowiedź na ponadczasowe dylematy i jednocześnie pełna energii i werwy opowieść o wyjątkowej kobiecie.

„Brunatna kołysanka. Historie uprowadzonych dzieci”
Wstrząsająca opowieść o dzieciach uprowadzonych przez nazistów w czasie II wojny światowej. O dzieciach, które tylko z powodu aryjskich cech dostrzeganych w swoim wyglądzie były odbierane rodzicom i germanizowane w nowych rodzinach tuż za zachodnią granicą. To także opowieść o grozie i tragizmie wojny, która dla niektórych osób nadal się nie zakończyła. Anna Malinowska skupia się na dramatach uprowadzonych dzieci, które już nigdy potem nie potrafiły odnaleźć swojego miejsca w życiu. Pełna żalu, goryczy i smutku historia, którą bez wątpienia należy poznać.

„Listy na wyczerpanym papierze”
Niezwykle miłosna historia, która kompletnie odbiega od standardów współczesnych romansów. „Listy na wyczerpanym papierze” obejmują niepublikowaną nigdy dotąd korespondencję pomiędzy Agnieszką Osiecką i Jeremim Przyborą z lat 1964-1966. To jednak książka nie tylko dla fanów obojga artystów! To książka, po którą sięgnąć powinien każdy wrażliwy czytelnik ceniący sobie literaturę prawdziwie piękną. Ona – młoda i szalona artystka, on – dojrzały poeta i arcymistrz słowa. Pomiędzy nimi – wielkie i skrywane przez lata uczucie. Piękne wydanie rozpoczyna wstęp Magdy Umer.

Powyższa lista książek dostępna jest w sklepie internetowym merlin.pl, w którego ofercie znajdują się książkowe bestsellery, nowości literackie, a także wydawnictwa muzyczne i filmowe oraz gry, zabawki i kosmetyki.

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *