30 tysięcy za wskazanie zabójcy

2017-11-03 9:26:36

27 października br. ok. 22.00 w miejscowości Cegielnia Kosewo gm. Pomiechówek doszło do tragicznego zdarzenia. W wyniku potrącenia przez samochód, zginął 15-latek. Sprawca uciekł z miejsca wypadku. Teraz szuka go cała Polska.

ADAM BALCERZAK

a.balcerzak@nowodworski.info

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że ok. godz. 22.00 kierujący pojazdem osobowym w Cegielni Kosewo, na wysokości nr 52A, potrącił 15-letniego pieszego. Następnie odjechał z miejsca zdarzenia w kierunku miejscowości Wymysły. Leżącego chłopaka zauważył jeden z mieszkańców, który natychmiast wezwał karetkę pogotowia. Niestety chłopiec po przewiezieniu do szpitala zmarł. Ciało chłopaka zostało skierowane na sekcję zwłok.

Czynności wyjaśniające przyczynę tego nieszczęśliwego zdarzenia prowadzi nowodworska policja, pod nadzorem prokuratora. Mimo podjętych przez policjantów działań, do tej pory nie ustalono kierowcy, który brał udział w wypadku. W minioną sobotę – 28 października – w Wymysłach, w pobliżu miejsca zdarzenia, policjanci przesłuchiwali ewentualnych świadków, a także zabezpieczali monitoring z okolicznych posesji. W poszukiwania sprawcy potrącenia nastolatka, włączyła się załoga lotnicza policji. Nad posesjami w powiecie nowodworskim, w sobotę krążył policyjny śmigłowiec, który poszukiwał uszkodzonego pojazdu.

Policjanci  proszą wszystkie osoby, które były świadkami tego zdarzenia o kontakt osobisty w nowodworskiej komendzie przy ul. Paderewskiego 3 lub telefoniczny całodobowo 22 775 22 01-04 oraz tel. 997. Informacje można również przekazywać mailowo pod adres: nowy-dwor-maz@ksp.policja.gov.pl. Policjanci proszę o poważne podejście do sprawy.

Dodatkowo najbliżsi 15-latka wyznaczyli nagrodę pieniężną w wysokości 30 tysięcy złotych za wskazanie zabójcy Sebastiana P. Odwiedzając portale społecznościowe nie sposób nie zauważyć informacji o tej tragicznej śmierci, jak również apelu o pomoc w złapaniu  sprawcy wypadku.

Mieszkańcy Cegielni Kosewo, rodzina, przyjaciele oraz koledzy i koleżanki 15-latka przychodzą na miejsce tragedii, by zapalić symboliczny znicz. W ten sposób chcą oni upamiętnić chłopca.

AB

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *