18 kolizji i 11 kierowców na “podwójnym gazie”

2017-06-19 9:48:07

Tegoroczny czerwcowy weekend na drogach nowodworskiego powiatu minął spokojnie. Nie doszło do żadnego wypadku, a co za tym idzie nikt nie ucierpiał. Policjanci zanotowali 18 niegroźnych kolizji i zatrzymali 11 nietrzeźwych kierowców. 

Nad bezpieczeństwem podróżujących w tegoroczny czerwcowy weekend czuwało w sumie ponad 300 nowodworskich policjantów. W okresie od 14 do 18 czerwca br. nie doszło do żadnego wypadku, a co za tym idzie – nikt nie doznał obrażeń. Mundurowi odnotowali tylko 18 niegroźnych kolizji.

Policjanci wyeliminowali z dróg 11 nietrzeźwych kierujących. Rekordzistą okazał się 36-letni mężczyzna, który w nocy z 15 na 16 czerwca jechał hondą accord ulicą Gen. Thomme. Kierowca miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie

Niestety mimo ogólnopolskich apeli, kierowcy nadal ryzykują siadając za kółko po alkoholu. Świadczą o tym statystyki z całego kraju – ponad 1 300 nietrzeźwych kierujących. Dlatego nowodworscy policjanci nadal bezwzględnie będą eliminować pijanych kierowców z dróg powiatu. Wszystko po to, aby było można podróżować coraz bezpieczniej.

sk

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…