15-latek zniszczył 6 lamp w amfiteatrze

2017-03-14 11:03:14

W poniedziałek – 13 marca, tuż przed północą, monitoring miejski zauważył młodego mężczyznę, który długim, cienkim przedmiotem uderzył w klosz lampy oświetlającej teren parku.

Operator monitoringu natychmiast poinformował dyżurnego Policji. W tym czasie sprawca idąc wzdłuż lamp uderzał je i niszczył, po czym oddalił się od parku.

Jak informuje komendant straży miejskiej – Piotr Rogiński operator monitoringu nie stracił sprawcy z pola widzenia i kierując radiowóz we wskazane miejsce przyczynił się do zatrzymania sprawcy chuligańskiego wybryku.

Szymon Koźniewski z nowodworskiej policji potwierdza, że skierowany na miejsce patrol policjantów potwierdził zdarzenie i w toku podjętych czynności zatrzymał podejrzanego. Okazał się nim 15-lateni chłopak. Jak ustalili policjanci w sumie uszkodzeniu uległo 6 lamp.

Urząd Miejski oszacował straty na ponad 23 000 zł. Aktualnie sprawą zajmują się policjanci zespołu ds. Nieletnich. Następnie dokumentacja zostanie przekazana do Sądu Rodzinnego, który zdecyduje o losie nieletniego.

 

AB

 

Comments

comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *