Facebook

1 września – czas na zmiany!

2015-09-04 2:58:56

Po wakacyjnej przerwie we wszystkich szkołach zabrzmiał pierwszy dzwonek, a w wielu z nich dokonano drobnych remontów. Jednak dyrekcja Zespołu Szkół nr 2 w Nowym Dworze postawiła na większą inwestycję

W czasie trwania wakacji dyrektorzy oraz pracownicy wszystkich nowodworskich szkół starali się, aby po wakacyjnej labie jak najlepiej przyjąć swoich uczniów. W większości placówek przeprowadzono drobną kosmetykę sal lekcyjnych oraz korytarzy.

Dyrekcja Zespołu Szkół nr 2 przy ul. Długiej 10 postawiła na dużą, ale również potrzebną uczniom inwestycję. Dzięki pozyskanym przez szkołę – z Urzędu Miejskiego – środkom finansowym, udało się odremontować toaletę męską na pierwszym piętrze. Wymienione zostały: glazura, terakota oraz armatury.

Z kolei w damskiej toalecie na parterze położono nową terakotę. Zmodernizowano również łącze kanalizacyjo-podłączeniowe do ul. Miodowej oraz skrzynkę zabezpieczającą instalację oświetleniową boiska szkolnego. Kolejnym punktem remontu było wyłożenie kafelkami schodów ewakuacyjnych przy Zespole Szkół.

Ponadto szkole udało się zakupić stanowisko i oprogramowanie do sześciu komputerów na potrzeby pracowni mechatronicznej. Dzięki tej inwestycji, uczniowie będą mogli uczyć się oraz doskonalić swoje umiejętności z zakresu przedmiotów pneumatycznych oraz hydraulicznych. Łączny koszt całej inwestycji to 70 000 zł.

Adam Balcerzak

Podobne artykuły

Comments

comments

1 komentarz

  1. zaniepokojona odpowiedz

    To dobrze że szkoły są remontiwane. Szkoda tylko że ci biedni podstawówkowicze nie umieją korzystać z sedesów i załatwiaja swoje potrzeby obok! Ciekawe czy tak robią też w domu? Zapewne tak i z tego brudu pojawiaja się wszy, świerzb i inne wstydliwe choroby, a wystarczyło by nauczyć dzieci podstaw higieny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

TOiOWO NAUKOWO

Roboty i emocje

  Adepci Robotycznej Szkoły Aktorskiej świetnie czują się w każdym reper…

Wrzesień w Koperniku

Cywilizacja algorytmów na Festiwalu Przemiany. Plenerowy koncert muzyki elektron…

MACHINA SAPIENS - wystawa festiwalu Prze…

Sztuczna inteligencja w coraz większym stopniu wkracza w nasze życie. Powoli – l…